Jakie kosmetyki dla kota? Co do pielęgnacji kota? Jakie preparaty kupić?

kosmetyki dla kota do pielęgnacji

Koty można określić jako czyściochy, ponieważ to zwierzaki, które szczególnie dbają o wygląd. Od czasu do czasu warto jednak je w tym wspomagać. Szczególnie rasa długowłosa będzie potrzebować z naszej strony zabiegów pielęgnacyjnych. Warto więc wiedzieć po jakie kosmetyki można sięgnąć.

Kosmetyki przeznaczone na sierść i pazurki

Niezależnie od tego czy chodzi o kota z sierścią długą, średnią czy krótką na pewno regularne wyczesanie co kilka dni będzie dla niego odpowiednie. W taki sposób usuwa się martwe włoski i można sprawić, że mruczek mniej sierści zostawi na kanapie czy podłodze. Do wyczesywania w sklepach znajdziemy odpowiednie szczotki. Dobrym wyborem jest Furminator a więc szczotka z ząbkami zakończonymi kuleczkami. Będzie to jednocześnie dobry masaż dla skóry kota. Można również pomyśleć o tym, by kota umyć.

Brzmi to jak wyzwanie to są takie koty, które będą w stanie mycie zaakceptować. Jeśli chodzi o małego kota to dobrym rozwiązaniem będzie jego przyzwyczajanie do kąpieli od małego. Część kotów pozwoli się umyć, jeśli nie będziemy ich zanurzać a więc będzie akceptować np. prysznic. W sprzedaży są specjalne szampony dla kotów i po takowe warto sięgnąć. Są takie, które działają profilaktycznie i chronią przed łupieżem, stanami zapalnymi skóry i pchłami.

Jeśli chcemy, by mruczek był zadbany można będzie sięgać po olejki i odżywki do sierści. Tylko w takim przypadku nie można stosować odzywek i olejków dla ludzi, ponieważ ich skład może być niezdrowy dla kota. Olejki i odżywki dla kotów są przygotowane tak, że sierść staje się mocniejsza, bardziej błyszcząca oraz gładka. Są one przydatne szczególnie, gdy chodzi o pielęgnacje rasowych kotów długowłosych. Jeśli chodzi o pazurki kota to podstawą będzie drapak i możliwość skubania, ścierania paznokci przez kota. Jeśli kto jest kanapowcem i nie wypuszczany jest na zewnątrz można skracać mu pazury.

Pielęgnacja kocich pazurów

Do skracania kocich pazurów nie powinno się używać cążków i nożyczek, którymi się posługujemy. Te akcesoria są do cienkich paznokci a nie do twardych pazurów. W sklepach są specjalne nożyczki oraz gilotynki, które będą obcinać bez miażdżenia pazury kota.

Również kocie uszy wymagają regularnego sprawdzania oraz czyszczenia. Przecierać je można delikatnym olejkiem, który ma działanie antyseptyczne. Sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego. W sklepach znajdziemy także specjalne patyczki oraz chusteczki czy preparaty służące do czyszczenia uszu.

Preparaty do pielęgnacji oczu u kota

Kocie oczy mogą gromadzić ropę a ich okolice będą się przebarwiać. Z myślą o tym powstały specjalne preparaty służące do pielęgnacji oczu. Mogą mieć postać żelu, który będzie miał działanie przeciwzapalne, usuwa zaschnięte ślady i redukuje przebarwienia

W sklepach pojawiają się także specjalne chusteczki nawilżane do pielęgnowania kotów. To możliwość szybkiego usuwania drobnych zanieczyszczeń. To chusteczki delikatne i oczywiście w pełni bezpieczne dla kotów. Można je stosować bez obaw o to co wydarzy się z kotem, nie powinny powodować podrażnień czy reakcji alergicznych.