Polecamy

Jak obcinać psu pazury? Jakie akcesoria do obcinania psich paznokci...

Karmienie psów rasy chihuahua

Akcesoria dla kota

Przegląd najciekawszych kocich misek

Nie trzeba być wcale znawcą zwierząt, aby zgodzić się z tym, że każdy kot powinien mieć swoją własną miskę. Problem pojawia się zatem przede wszystkim wówczas, gdy stawiamy sobie pytanie o to, jak dokonać jej wyboru i zyskać pewność, że będzie ona najbardziej właściwa zwłaszcza, jeśli nie mamy przy tym ochoty na wydawanie dużych pieniędzy na niepotrzebny nam gadżet.

W sklepach internetowych mamy do czynienia z dziesiątkami tego typu produktów, nietrudno więc domyślić się, że wybór tylko jednego z nich może okazać się wyjątkowo trudny. Każdy kot powinien posiadać miskę, nie zaskakuje nas jednak to, że nie każdy jest zainteresowany korzystaniem z tej, którą mu właśnie zaproponowaliśmy. Miska dla kota wydaje się naczyniem, jakich wiele, w sklepach jednak można podziwiać jej różnorodność.

Najpopularniejsze miski dla kotów

Owszem, możemy spotkać rozwiązania klasyczne, w sprzedaży dostępne są jednak również specjalistyczne miski wyposażone w dozownik, a nawet w dozownik i timer, który sprawia, że miska otwiera się jedynie o wskazanej przez nas wcześniej porze. Oczywiście, kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas to, czy zakup cieszy jedynie nas, czy też odpowiada również naszemu kotu.

Miski z dozownikiem zwykle są wykonane z plastiku. Sprawdzają się jako rozwiązanie, w którym zwierzęciu można podawać suchy pokarm, z powodzeniem można w nich jednak serwować także wodę. Dziś można je kupić głównie w sklepach internetowych, miłośnicy takiego rozwiązania nadal jednak mogą narzekać na to, że wybór nie jest zbyt duży. Nie można liczyć choćby na mnogość kolorów. Same dozowniki różnią się między sobą, niektóre osiągają przy tym wielkość dziesięciu litrów, co dla kota może starczać na naprawdę długi czas.

Akcesoria dla kota

W sprzedaży dostępne są rozwiązania w pełni automatycznie, a tym samym stosunkowo drogie. Pozwalają one jednak na karmienie kot bez potrzeby przerywania sobie pracy, nic więc dziwnego, że posiadają spore grono zwolenników. Zdecydowana większość z nas skłania się jednak przede wszystkim ku rozwiązaniom klasycznym takim, jak choćby miski ceramiczne dla kotów i to nawet pomimo tego, że zwykle nie są one przesadnie wytrzymałe. Ich znakiem rozpoznawczym jest dość duży ciężar. Co ciekawe, może być on interpretowany zarówno jako wada takiej miski, jak i jako jej zaleta. Zwykle nie zabiera się ich w długie podróże, waga jednak sprawia, że miska jest stabilna, a kot nie ciąga jej po całym domu.

Miski ceramiczne podobają się wielu właścicielom także dlatego, że charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką i wzornictwem. Bez problemu można je też dezynfekować, a do ich czyszczenia znakomicie nadaje się choćby zmywarka. Ich dostępność jest na tyle duża, że każdy powinien znaleźć taką, która będzie odpowiadać jego kotu. Stosunkowo najmniej popularne są miski automatyczne oraz te, które są wyposażone w czujnik ruchu, choć nie da się ukryć, że mamy w ich przypadku do czynienia z interesującymi rozwiązaniami. Można je stosować bez względu na to, z jakiego rodzaju karmy korzystamy, za każdym razem mamy przy tym pewność, że pokarm dla kota długo będzie świeży. To cenne wsparcie zwłaszcza, gdy planujemy dłuższy wyjazd.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Klatka dla kota

Opieka nad kotem nie wymaga wielkich nakładów inwestycyjnych, ale niewielkie wydatki na pewno...

Szczotka dla kota

Mimo że koty to zwierzęta dość samodzielne, mała pomoc przy pielęgnowaniu sierści nie...

Jaki kot dla alergika?

O alergii mówi się jako o chorobie cywilizacyjnej. Coraz większa liczba osób mówi o tym...