Polecamy

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Karma dla psów: fundament życia każdego czworonoga

Akcesoria dla psa

Dywan termiczny dla psa

W niektórych częściach kraju już zaczęła się zima. Co prawda, pierwszego śniegu już nie ma, ale mrozy na pewno jeszcze nadejdą. Morsy kapią się w lodowatej wodzie, ale to wyjątki – większość ludzi nie decyduje się na to. Podobnie z czworonogami – jeśli mogą leżeć w ciepłym miejscu po powrocie z zimowego spaceru na mrozie, to po co miałyby się dodatkowo hartować na zimnie?

Poniżej znajdują się wskazówki, dotyczące wyboru dywanu termicznego dla psa.

Co to jest dywan termiczny?

To świetny sposób na to, aby docieplić zwierzę, kiedy następują chłodne dni i wieczory. Kiedy na zewnątrz panuje duży mróz, to i psy, tak jak ludzie, lubą nagrzewać się w ciepłych miejscach. Świetnym sposobem na to będzie dywan termiczny – pomoże on zamienić dotychczasowe legowisko psa w miejsce, gdzie będzie chciał cały czas przebywać i wcale go nie opuszczać, szczególnie po długim, mroźnym spacerze.

Który dywan termiczny dla psa będzie najlepszy?

Działanie koca termicznego jest podobne do działania maty grzewczej. Wykonuje się go ze specjalnych tworzyw, które pomagają nagrzać ciało psa i potem utrzymać to ciepło. Inny rodzaj takich dywanów wykorzystuje natomiast energię elektryczną i sprawia, że ciepło powstaje dzięki prądowi. Można je wykorzystać jako nagrzewacz albo legowisko.

Warto wiedzieć, jakie są możliwości wykorzystania danego posłania, a wtedy można dobrze dobrać model. Są takie produkowane specjalnie dla szczeniaków, a są i takie, które nadają się bardziej dla psów dorosłych lub potężnych. Są również dywany ortopedyczne, dzięki którym można leczyć pewne schorzenia u psów, zapobiegać bólowi właśnie przez wykorzystanie ciepła. Dzięki nim psy będą stale w dobrej formie.

Wygodne psie legowisko

Kiedy wybiera się dywan dla swojego psiaka, to warto zwrócić uwagę na kilka spraw: czy da się prać powłoczkę dywanu – zwykle jest to delikatny materiał, czy jest wodoodporny – sprawdzi się, kiedy pies kładzie się nasiąknięty woda albo wilgotny, zużycie energii – to kwestia finansowa, która może się odbić na portfelu właściciela, im mniejsze, tym lepiej, wielkość dywanika oraz jego materiał, dodatkowe wyposażenie – np. czujnik termiczny, manualne ustawienie temperatury.

Można wybierać spośród wielu modeli, które często mają dość zróżnicowane cechy. Dlatego wcześniej koniecznie trzeba zapoznać się z tym, jaka jest oferta, aby nie kupić czegoś, co się nie przyda lub nie spełni oczekiwań. Przyda się chociażby sprawdzenie opisów produktów na stronie internetowej.

Po co psom dywan termiczny?

Dobry gospodarz powinien mieć na uwadze dobro i zadowolenie swojego zwierzaka. Pies jest przecież wierny do końca życia, dlatego trzeba wypełnić wobec niego wszystkie obowiązki. Każdy opiekun ma możliwość zapewnić swojemu pupilowi ciepło, kiedy tego najbardziej potrzebuje – czyli zimą. Dzięki temu pupil będzie czuł się o wiele lepiej, a ciepło, jakie płynie z dywanu termicznego, sprawi, że właściciel zda sobie sprawę, jak dobrej inwestycji dokonał. Przy okazji będzie musiał się natrudzić, żeby wyciągnąć psiaka z ciepłego legowiska.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Specyfikacja i rodzaje obroży antyszczekowych

Obroże antyszczekowe cieszą się coraz większą popularnością, nie można przy tym nie...

Jaki szampon dla szczeniaka wybrać? Który...

Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią pielęgnację szczeniaka należy się zastanowić jaki...