Specyfikacja i rodzaje obroży antyszczekowych
Obroże antyszczekowe cieszą się coraz większą popularnością, nie można przy tym nie docenić tego, że ich kolejne modele mogą posiadać dość zróżnicowane funkcje, co dodatkowo zwraca na nie naszą uwagę. Wśród tych, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na uwagę zasługuje choćby możliwość samodzielnego regulowania poziomu hałasu, który ma skutkować wysyłaniem do psa określonego komunikatu.
Nie brakuje także modeli, w których możliwe staje się regulowanie impulsów elektrycznych, opiekun może przy tym sprawdzić, jaki jest poziom naładowania akumulatora i czy urządzenie może zostać przez niego samodzielnie wyłączone. Czasem zyskujemy też możliwość wyłączania impulsów elektrycznych po to, aby to sygnał dźwiękowy był tym, który ma wiodące znaczenie. Obroże dźwiękowe mają działanie zbliżone do tych z impulsami elektrycznymi, tu jednak bodźcem staje się emitowany przez nie sygnał dźwiękowy. Ultradźwięki nie są przyjemne dla psa, budzą złe skojarzenia, a tym samym sprawiają, że pies się dość szybko uspokoi. Obroże mogą mieć zróżnicowane tryby pracy, można więc wybierać opcję, która w danym momencie wydaje się nam najbardziej korzystna.
Problem ze szczekaniem i wyciem psa
Gdy pies szczeka głośno i często, może okazać się to kłopotliwe. Zwykle przeszkadza to nie tyle właścicielom, ile ich sąsiadom, ci zaś nie mają zwykle oporów przed zgłoszeniem kłopotliwej sytuacji organom ścigania. Mają nawet prawo skierować sprawę do sądu i trudno liczyć na to, że ten będzie zawsze opowiadał się po stronie właściciela czworonoga. Nic więc dziwnego, że właściciele psów, którzy chcą ochronić swoich podopiecznych przed słusznym gniewem, poszukują rozwiązań mogących im w tym skutecznie pomóc. Ich lista nie jest wcale krótka, a obroże antyszczekowe znajdują się niezmiennie na jednym z pierwszych miejsc.
Oczywiście, trudno utrzymywać, że psy szczekają i wyją dlatego, że chcą robić nam na złość. Zwykle zresztą nie mają jednego tylko powodu. Potrafią w ten sposób wyrażać tęsknotę za właścicielem, który znajduje się w pracy, a także reagować na niepokojący je hałas, który dobiega z sąsiednich mieszkań. Czasem wyczuwają obecność innych psów i bronią swojego terytorium, czasem zaś szczekanie jest dla nich po prostu najlepszym sposobem na wyrażanie emocji.
Czym jest obroża antyszczekowa?
Obroża antyszczekowa jest jednym z przykładów obroży dla psa. Jej zadaniem jest doprowadzenie do tego, że pies ograniczy swoje przyzwyczajenie do szczekania oraz wycia. Można je kupować bez względu na to, jakiej rasy jest nasz podopieczny, same obroże antyszczekowe są przy tym dopasowane do potrzeb każdej z ras. Działanie tego rozwiązania jest uzależnione od tego, na jaki model się zdecydowaliśmy. Najczęściej mamy do czynienia z praktyką wysyłania impulsów elektrostatycznych, nie jest to jednak wcale jedyna opcja.
Rodzaje obroży antyszczekowych
Mamy również do czynienia z obrożami zapachowymi, a także z obrożami dźwiękowymi, które skupiają na sobie uwagę psa poprzez emisję ultradźwięków. Obrożę zwykle zakłada się psu na szyję. Ta posiada specjalne czujniki, których zadaniem jest reagowanie na psie szczekanie. Gdy więc pies zaczyna szczekać, obroża uruchamia się automatycznie.
Zobacz
Jaki szampon dla szczeniaka wybrać? Który...
Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią pielęgnację szczeniaka należy się zastanowić jaki...
Dywan termiczny dla psa
W niektórych częściach kraju już zaczęła się zima. Co prawda, pierwszego śniegu już...
Komentarze (0)