Polecamy

Najlepsza dieta dla psa młodego i dorosłego

Jaka karma dla psów aktywnych?

Poradnik

Jak w zimie zadbać o kota? Jak nie dopuścić do zmarznięcia kocura?

Jeśli ktoś pyta jak dbać o kota w czasie zimy trzeba się zastanowić co będzie mu w tym okresie potrzebne i jakie zagrożenia będą nieść ze sobą zmiany temperatury, śnieg i niska wilgotność powietrza.

Zagrożenia dla kota w ziemie to przede wszystkim ryzyko wyziębienia organizmu, możliwość poparzenia, gdy będzie szukał ciepłych grzejników, utrudniony dostęp do światła słonecznego, mniejsza aktywność, ale większe zapotrzebowanie na energię, niska wilgotność powietrza.

Poszukiwanie źródeł ciepła

Ciepłe miejsce do spania jest bardzo ważne dla kota. Trzeba wiec dbać o to, by cały czas swojemu zwierzakowi zapewniać w miarę możliwości dobre warunki, w których ta ilość ciepła będzie wystarczająca. Każdy lubi ciepło i koty również tego potrzebują. Gdy jest zimno na pewno będą szukać takiego miejsca, gdzie będą mieli okazję się nieco rozgrzać. Kilka ciepłych kocyków i legowisko powinno załatwić sprawę, kot otrzyma takie warunki, w których będzie się rzeczywiście dobrze czuł. To właśnie naszym zadaniem będzie zapewnianie kotu odpowiedniego dostępu do źródeł ciepła, które będą pożądane w okresie zimowym, a jednak mogą niekiedy prowadzić do poparzeń.

Trzeba więc uważać na koty zbliżające się do grzejników, piecyków. Jeśli jest taka szansa to kotu trzeba udostępnić możliwość spędzania czasu w miejscu, gdzie będzie miał dostęp do światła słonecznego. Odkrycie południowego okna i miejsce, gdzie kot będzie mógł się położyć to najlepsza opcja, by tworzyć dla niego komfortowe warunki. Słońce ma bardzo dobry wpływ na kota a także może pomagać w leczeniu bólu reumatycznego w przypadku starszych kociaków. Im kot starszy tym bardziej będzie doceniał możliwość leżenia w słonecznym cieple.

Jeśli wypuszcza się kotka na zewnątrz, gdzie czekać będzie mróz, śnieg powinno się w czasie, gdy jest słońce dbać o to, by kot miał możliwość korzystania z tego właśnie ciepła, choćby w minimalnej ilości i tak będzie dla niego taka możliwość odpowiednim sposobem na spędzenie czasu.

Opieka nad kotem zimą

Przesuszenie skóry w okresie zimowym

Wilgotność powietrza będzie bardzo mocno wpływać na kondycje skóry kota. Zimą w okresach mroźnych i temperaturach powietrza mniejszych niż zero stopni praktycznie nie będzie tej wilgotności w ogóle. Zwiększenie wilgotności będzie bardzo ważne, ponieważ od niej zależy czy skóra będzie miała zachowaną zdrową, naturalną kondycję.

Dieta dla kota w okresie zimowym

W okresie zimowym warto będzie zwiększać dawkę dostarczanych dla kota kalorii. Trzeba jednak uważać na to, by nie doszło do przekarmienia, ponieważ nadwaga to choroba, która będzie prowadzić do wielu różnorakich schorzeń. Dbanie o aktywność prze zabawę w określonych godzinach to najlepszy sposób na to, by utrzymywać kota w dobrym zdrowiu, kondycji, wadze oraz samopoczuciu.

Sól i lód między pazurkami i w sierści kota

Jeśli po spacerze zostają takie pozostałości trzeba łapki kota opłukiwać w ciepłej wodzie. Dzięki temu lód się rozpuści, nie będzie trzeba obawiać się, że te pozostałości będą u kota powodować bolesne odczucia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak dbać o zęby u psa?

​Jak się okazuje, niestety wciąż zbyt mało opiekunów zdaje sobie sprawę z tego, że psie...

Skuteczne usuwanie plam po zwierzętach domowymi...

Pamiętasz jeszcze, w jaki sposób Twoja babcia walczyła z plamami? Być może...

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Chodzenie na smyczy jest dla psa czynnością nienaturalną. Psy są zwierzętami terytorialnymi...