Polecamy

Jaka karma dla psów aktywnych?

Najlepsza dieta dla psa młodego i dorosłego

Poradnik

Skuteczne usuwanie plam po zwierzętach domowymi sposobami

Pamiętasz jeszcze, w jaki sposób Twoja babcia walczyła z plamami? Być może przekazała Ci tę wiedzę. Jeżeli nie to pamiętaj, że pomimo tego, iż były to całkiem skuteczne metody, to czasem warto iść z duchem czasu. Obecnie znacznie lepszą opcją jest wykorzystanie zaawansowanych urządzeń piorących. Możesz zamówić fachową usługę w każdej chwili. Czytaj dalej!

Skuteczne usuwanie plam domowymi sposobami jest bardzo trudne, ponieważ zazwyczaj nie dysponujemy mocnymi środkami czystości. Dawniej wykorzystywano do tego celu produkty znane głównie z kuchni takie jak ocet. Pozwala on na wyczyszczenie wielu trudnych zabrudzeń. Ma niestety bardzo dużą wadę, a mianowicie nieprzyjemnie pachnie. W związku z tym nie jest to lubiany sposób. Znacznie lepiej jest wybrać fachową metodę, która pozwoli wyeliminować nieprzyjemny zapach. Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji tkanin.

Czy usuwanie plam po zwierzętach domowymi sposobami ma sens?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Oczywiście usuwanie plam domowymi sposobami może być skuteczne. Prawdopodobnie znasz metodę z sodą oczyszczoną. Rozprowadza się ją po całej powierzchni plamy i skrapia sokiem z cytryny. W ten sposób zachodzi reakcja, która pozwala usunąć niektóre zanieczyszczenia.

Problem polega na tym, że skuteczność takich metod jest stosunkowo niska. Nie będziesz w stanie pozbyć się większości plam. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wysokiego standardu czystości, powinieneś zamówić fachową usługę prania kanapy: https://edompranie.pl/pranie-tapicerki-kanap-wola/. Specjaliści wykorzystują metodę ekstrakcyjną. Jest to sposób polegający na połączeniu wiedzy, doświadczenia oraz technologii.

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną składa się z kilku kroków. Każdy z nich jest bardzo istotny. Złożoność tego procesu sprawia, że jest znacznie skuteczniejszy od domowych metod. W takim razie, czy usuwanie plam domowymi sposobami ma sens? Jest to taktyka, która może pomóc nam zneutralizować świeżo powstałe plamy, w przypadku zaschniętych i bardziej uciążliwych lepiej skorzystać z fachowej usługi.

Ciekawe metody na usuwanie plam po zwierzętach

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele potencjalnych plam może powstać w krótkim czasie. Wystarczy chwila nieuwagi podczas obiadu, aby na wykładzinie wylądowały buraczki. Ich intensywny barwnik od razu przeniknie do tkaniny. Świeżą plamę po tym warzywie bardzo ciężko jest usunąć. Niektórzy zalecają wykorzystanie boraksu.

Równie łatwo może powstać plama w skutek wylania herbaty. Świeżą zaleca się polać gorącą wodą. W przypadku zaschniętych przebarwień należy potrzeć ją szarym mydłem, a następnie polać wodą utlenioną. Możesz zastosować również cytrynę.

Powyżej opisane metody są wynikiem codziennych doświadczeń gospodyń. Pamiętaj, że tego typu porady nie uwzględniają rodzaju materiału oraz innych zmiennych. W związku z tym ciężko uznać je za skuteczne. Znacznie bezpieczniej dla Twojej tkaniny będzie oddelegować pranie specjaliście. Dysponuje on wiedzą oraz doświadczeniem, które pomoże mu wyeliminować uporczywe zabrudzenia.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak dbać o zęby u psa?

​Jak się okazuje, niestety wciąż zbyt mało opiekunów zdaje sobie sprawę z tego, że psie...

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Chodzenie na smyczy jest dla psa czynnością nienaturalną. Psy są zwierzętami terytorialnymi...

Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny online?...

Karma, zabawki, smycze, żwirek, artykuły higieniczne - każdy, kto ma w domu zwierzaka, wie, jak...