Polecamy

Jak obcinać psu pazury? Jakie akcesoria do obcinania psich paznokci...

Jaki kot dla alergika?

Żywienie psów

Karmienie psów rasy chihuahua

Chihuahua to specyficzna rasa psów i ich odpowiednie żywienie, (zadanie zawsze trudne dla właścicieli), staje się wyjątkowo skomplikowane. Odpowiednie dobranie diety zdecyduje o tym, czy będą się dobrze czuły, będą zdrowe i czy będą miały energię do zabawy. Psy Chihuahua są w naprawdę dużej mierze jak ludzie.

Smakuje im mnóstwo karm i smakołyków, mają tendencję do przejadania się i niestety bardzo często podawane im karmy są bardzo dalekie od optimum właściwego dla tej rasy psów. Wszystkie małe rasy psów, a Chihuahua są oczywiście bardzo małe, są niezwykle wrażliwe na jakość podawanego im pokarmu i trzeba dołożyć wszelkich starań, by przygotowywane dla nich jedzenie było odpowiedniej jakości.

Jeśli chodzi o jedzenie dla psa Chihuahua, bardzo ważne jest, by stosować tutaj dyscyplinę. Jest to bardzo mały pies, więc każdy przypadek podjadania będzie miał na niego ogromny wpływ. Nie może jeść pomiędzy posiłkami i nie powinien też dostawać jedzenia z talerza swoich właścicieli. Bardzo ważne jest też, by psy rasy Chihuahua nie miały dostępu do żadnych słodyczy.

Karma dla psów rasy Chihuahua powinna być łatwa do strawienia. Najlepiej jest, jeśli jest podawana nawet sześć razy dziennie. Te małe pieski potrzebują ogromnej ilości energii, a nie radzą sobie za dobrze z jej magazynowaniem. Można oczywiście dla pieska codziennie gotować, ale jest to strata czasu, a do tego trudno jest samodzielnie dobrze zbilansować posiłki. Znacznie lepszym pomysłem jest skupienie się na suchych karmach dostarczanych przez solidnych producentów. W ich karmach stosunek białek do tłuszczy i węglowodanów powinien być optymalny.

Czym karmić Chihuahua

Którą karmę wybrać dla szczeniaków?

Szczeniaki rasy Chihuahua mają wyjątkowo duże zapotrzebowanie na dobrą jakościowo karmę. Warto jest stosować zwłaszcza produkty najbardziej znanych producentów, którzy posiadają najszersze doświadczenie w tym względzie. Dla mniejszych piesków zdecydowanie polecana jest karma mokra. Jest ona dla nich łatwiejsza do zjedzenia i nie powoduje żadnych dodatkowych problemów. Trzeba pamiętać, że możliwości układu pokarmowego psów rasy Chihuahua są niewielkie, przez co pokarm musi być podawany bardzo często, ale w niewielkich porcjach. Za duże porcje doprowadzą do otyłości, która jest w przypadku tych psów bardzo groźna.

W sklepach jest sporo karm przeznaczonych właśnie dla „juniorów”. Wystarczy sięgnąć po taki odpowiednik dla szczeniaków i wszystko na pewno będzie dobrze.

Karmienie psa dorosłego

Zapotrzebowanie na pokarm u psów dorosłych jest oczywiście mniejsze od zapotrzebowania, jakie mają psy dorosłe. Jeśli chodzi o wymagania jakościowe, są one zbieżne z tym, co zostało już na ten temat powiedziane. W ich przypadku karmy mokre także są dobrym rozwiązaniem. Można je mieszać z karmami suchymi i taką mieszankę oferować psom już od stosunkowo młodego wieku. Warto tylko podkreślić, że dorosłe psy Chihuahua często mają problemy z zębami, a jedzenie karmy suchej jest zazwyczaj dobrym sposobem na zabezpieczanie ich przed rozwojem chorób przyzębia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Karmienie ras małych i ras dużych

Czy masa ciała psa i jego wielkość powinna mieć przełożenie na sposób jego karmienia? Czy...

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Czym się kierować poszukując odpowiedniej karmy dla psa? Pytanie nie należy do najłatwiejszych...

Karma dla psów: fundament życia każdego...

Zadbaj o karmę dla swojego ukochanego czworonoga! Karma dla psów to podstawowy element we...