Polecamy

Jak w zimie zadbać o kota? Jak nie dopuścić do zmarznięcia kocura?

Przegląd najciekawszych kocich misek

Akcesoria dla psa

Jaki szampon dla szczeniaka wybrać? Który będzie najlepszy?

Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią pielęgnację szczeniaka należy się zastanowić jaki szampon trzeba dla niego wybrać. Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć. W artykule postaramy się tą kwestią zająć i odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Szampon dla szczeniaka

Sierść szczeniaków jest taka sama. Niezależnie od rasy każdy będzie miał także swoje potrzeby, co do tego jaki szampon do kąpieli wybrać. Pytając jaki szampon dla poszczególnych gatunków zazwyczaj będzie jedna odpowiedź a dokładniej, że wybieramy szampon, który będzie przeznaczony na puszystą sierść szczeniaka i odpowiedni dla ich delikatnej skóry.

Kiedy kąpać szczeniaka?

Gdy szczeniak ma już około 2-3 miesiące będzie można zacząć kąpiele. Nie robimy tego wcześniej niż w 10 tygodniu życia. Kąpiel regularna sprawi, że sierść jaka będzie się pojawiać będzie doskonałe jakości. Między kąpielami powinny być przerwy trwające siedem dni. Nie powinno się częściej kąpać, ponieważ szczeniaki są mało odporne na przeziębienia.

Co będzie ważne, przy wyborze szamponu?

Najważniejsza oczywiście będzie zawsze użyteczność dla szczeniaków. Dodatkowo ważnym aspektem będzie ubarwienie sierści psiaka choć stosowanie szamponów barwiących nie jest wskazane dla szczeniaków – i tak zmienią sierść gdy wchodzić będą w dorosłość. Istotne będzie również to w jakim stanie znajduje się sierść. Może być ona w różnym stanie w zależności do tego jak dużo czasu psiak spędza na słońcu, jakie ma pożywienie. Czy ma zaspokojone wszystkie potrzeby. Jeśli sierść znajduje się w dobrym stanie nie będzie trzeba myśleć o tym, by dodatkowo ją nawilżać.

Mycie szczeniaka

Praktycznie dla każdego psiaka wybrać można uniwersalny produkt, który właśnie przy dużych hodowlach będzie najlepszym wyborem. Istnieją także preparaty, które przeznaczone są osobno dla różnych ras, ale najczęściej nie różnią się w składzie od tych zwykłych szamponów, a jednocześnie cena będzie wyższa niż tych zwykłych, ale dobrych szamponów. Dlatego niezależnie od tego jaką ktoś ma rasę psiaka na pewno może sięgnąć spokojnie po uniwersalny, dobry jakościowo szampon.

Gdy pomyli się szampon i szczeniaka więc umyje się np. maltańczyka tym co jest przeznaczone dla owczarków to na pewno nic złego się nie stanie. Nie ma się więc czym przejmować i zamartwiać o zdrowie pupila. Na pewno zwierzak będzie zadowolony z tego, że ma za sobą kąpiel i cieszyć się może spokojną drzemką, a sierść i skóra są rzeczywiście w dobrej kondycji.

Jaki koszt szamponu?

Najbardziej popularne propozycje w sklepach zoologicznych kosztować będą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nie ma więc potrzeby wydawania większych kwot na jakieś teoretycznie wyjątkowe szampony. Ten ogólny, który nie będzie dużo kosztował może być spokojnie wyborem racjonalnym, z którego będziemy zadowoleni. Obecnie preparaty dla zwierzaków jakie są proponowane są rzeczywiście na wysokim poziomie i powinniśmy być z nich zadowoleni. Większość właścicieli psiaków, które będą po nie sięgać powinni docenić fakt, że produkt pozwoli utrzymać im sierść zwierzaka rzeczywiście w bardzo dobrym stanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Specyfikacja i rodzaje obroży antyszczekowych

Obroże antyszczekowe cieszą się coraz większą popularnością, nie można przy tym nie...

Dywan termiczny dla psa

W niektórych częściach kraju już zaczęła się zima. Co prawda, pierwszego śniegu już...