Polecamy

Co kupić na pchły dla kota? Jaki preparat na insekty wybrać?

Karmienie ras małych i ras dużych

Żywienie psów

Jaka karma dla psów aktywnych?

Aktywność będzie oznaką zdrowia. Jeśli pies z radością wykonuje ćwiczenia i z energią uprawia sport czy każdego dnia pracuje, bierze udział w wyścigach to na pewno jego zapotrzebowanie na pokarm będzie się różnić od naszego domowego kompana. Potrzeby żywieniowe aktywnych psów będą znaczące.

Przede wszystkim opierają się na tym, że większe będzie zapotrzebowanie na tłuszcze oraz węglowodany, jednak ilość powinna być uzależniona od tego jak dużo wysiłku pies dziennie wykonuje. Jest inna dla psów, które mają krótki ale intensywny wysiłek inna dla tych psów, które np. jak psy policyjne wiele godzin muszą być skoncentrowane. Dla psów sportowych mamy specjalne mieszanki, które będzie trzeba indywidualnie dopasować do charakterystyki i potrzeb danego psiaka. Zarówno dla psów, które intensywnie wykonują swoje zadania jak i dla tak zwanych długodystansowców ta mieszanka może wyglądać nieco inaczej zawsze jednak wprowadzać do niej należy odpowiedni poziom węglowodanów oraz tłuszczów, które jak się wydaje są najważniejszymi składnikami dla psów sportowców.

Sucha i mokra karma stworzona wyłącznie dla psów aktywnych

Sucha karma dla psów aktywnych powinna mieć odpowiednie bogactwo witamin, składników takich jak kwasy tłuszczowe omega 3 i elementy, które będą wspomagać metabolizm a także spalanie tłuszczów czy wchłanianie węglowodanów. Dobra karma będzie w stanie zagwarantować odpowiednią, zbilansowaną dietę i nie będzie trzeba jej wspomagać przez stosowanie dodatkowych suplementów czy witamin. W sklepach zoologicznych będzie można takie dobre karmy kupić.

Mokra karma dla psa

Mokra karma powinna być doskonałym przysmakiem, jednak nie będzie stanowić podstawy diety, ponieważ nie zaspokaja zapotrzebowania na energię w ciągu całego dnia. Psy nie zjedzą jej w takiej ilości, by wszystkie wartościowe składniki sobie dostarczyć. Będzie to jednak taka propozycja, która może być urozmaiceniem diety i wydaje się, że również warto po taką karmę sięgnąć w niektórych sytuacjach, by pies miał coś dodatkowego do najbardziej wartościowej suchej karmy.

Karma, która będzie najlepsza dla psa? Jak z masy produktów wybrać ten najlepszy?

Dbałość o własne finanse na pewno będzie zrozumiała, jednak warto pamiętać, że także zdrowie psa będzie istotne i na pewno warto o to się postarać, szczególnie gdy pies każdego dnia będzie wkładał serce i energię w to wszystko co będzie dla nas robił. Dlatego głównym czynnikiem wpływającym na wybór karmy nie powinien być koszt, ale to jak kształtuje się zestawienie składników w tej karmie jaką będziemy wybierać.

Wybór oczywiście będzie należał do opiekuna, którego zadaniem będzie zapoznanie się ze składem podawanej karmy i tym jakie dawkowanie podaje producent. Jeśli zauważamy, że ze względu na szeroki wybór mamy problem z podjęciem odpowiedniej decyzji to w takiej sytuacji wydaje się, że warto będzie skonsultować się z weterynarzem i u niego szukać porady. Na pewno nie można wybierać pierwszej lepszej karmy, która ma ładne opakowanie. Trzeba zawsze szukać zbilansowanej, wysokiej jakości karmę, która pomoże psom utrzymywać kondycję i zapewni zapotrzebowanie na energię na dobrym poziomie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Karmienie ras małych i ras dużych

Czy masa ciała psa i jego wielkość powinna mieć przełożenie na sposób jego karmienia? Czy...

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Czym się kierować poszukując odpowiedniej karmy dla psa? Pytanie nie należy do najłatwiejszych...

Karma dla psów: fundament życia każdego...

Zadbaj o karmę dla swojego ukochanego czworonoga! Karma dla psów to podstawowy element we...